Ռուսաստանը փակում է Լատվիայի, Ֆինլանդիայի և Էստոնիայի հետ սահմանային անցակետերը
Ռուսաստանի կառավարությունը հրահանգել է հուլիսի 1-ից ժամանակավորապես դադարեցնել Ֆինլանդիայի, Էստոնիայի և Լատվիայի հետ երկաթուղային սահմանային անցակետերով երթևեկությունը։
«2026 թվականի հուլիսի 1-ից ժամանակավորապես կասեցնել անձանց, տրանսպորտային միջոցների, ապրանքների և բեռների տեղաշարժը երկաթուղային սահմանային անցակետերով Ռուսաստանի Դաշնության պետական սահմանով Ռուսաստանի Դաշնության պետական սահմանի որոշակի հատվածներում, ինչպես նշված է հավելվածում», - նշվում է փաստաթղթում։
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությանը հանձնարարվել է տեղեկացնել Ֆինլանդիային, Էստոնիային և Լատվիային այս որոշման մասին։ Փակման պատճառների մասին չի նշվում։