Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների ասուլիսը՝ ուղիղ միացմամբ
Չորեքշաբթի, 05 սեպտեմբերի, 2018 թ., 12:48
«ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ստորագրությունը չհեռանալու մասին ընտրելու վերաբերյալ որոշումը ստանալուց հետո միայն կկարողանանաք գնահատական տալ: Սակայն հաշվի առնելով Վերաքննիչի որոշումը, որ Ռոբերտ Քոչարյանն ազատ է արձակվել անձեռնմխելիության հիմքով և նրա նկատմամբ չի կարող քրեական հետապնդում իրականացվել: Հետևաբար, ցանկացած գործողություն, որն ուղղված է քրեական հետապնդման իրականացման, իսկ խափանման միջոցը հենց դրան է վերաբերում, նախնական կարծում ենք, որ օրինական չէ ՀՔԾ-ի որոշումը: Երբ որոշումը տեսնենք, ավելի մանրամասն կարող ենք ներկայացնել մեր դիրքորոշումը: Եթե իսկապես պարզվի, որ օրինական չէ այդ որոշումը, կբողոքարկենք այն»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններից Արամ Օրբելյանը:
Հիշեցնենք, որ Հատուկ քննչական ծառայության քննիչի որոշմամբ՝ Մարտի 1-ի գործով մեղադրյալ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությունը չհեռանալու մասին:
Տեսանյութը՝ «Ազատության»