«Ռոբերտ Քոչարյան, Սերժ Սարգսյան, Տարոն Մարգարյան, Գագիկ Խաչատրյան. ահա սրանք են կատարել այդ գաղտնալսումը». Նիկոլ Փաշինյան
![]() 462 Երեքշաբթի, 11 սեպտեմբերի, 2018 թ., 15:20 «Ռոբերտ Քոչարյան, Սերժ Սարգսյան, Հովիկ Աբրահամյան, Գագիկ Խաչատրյան, Մանվել Գրիգորյան, Տարոն Մարգարյան.... այս մարդիկ զգում են, որ իրենց թալանածը վերադարձնելու ժամանակն է եկել ու ուզում են պրոցեսը կասեցնել՝ գաղտնալսումներով, այլ բաներ անելով: ԱԱԾ տնօրենն ասուլիս կտա ու կպարզաբանի՝ ինչն ինչոց է»,- ֆեյսբուքյան եթերում ասաց ՀՀ վարչապետը՝ անդրադառնալով հայտնի ձայնագրությանը: «Դեռևս մանրամասներին չեմ անդրադառնա, ինձ մոտ եմ հրավիրել ԱԱԾ տնօրենին ու նրան հանձնարարել եմ հանդես գալ ասուլիսով... Տեղի է ունեցել գաղտնալսում, ո՞վ է արել, ինչի՞ համար, ի՞նչ նպատակով: Դեռևս օգոստոսի 17-ին հրապարակում հանրահավաքի ժամանակ հայտարարել եմ՝ մարտի 1-ի գործը բացահայտված է, բոլորը պետք է կանգնեն դատարանի առաջ: Բացի այդ, չմոռանանք, որ ՀՀ-ում կոռուպցիայի դեմ պայքար է տեղի ունենում.... Բոլորը պատասխանատվության են ենթարկվելու իրենց արածների համար, թույլ չեմ տալու՝ որևէ մեկը ճողոպրի դրանից»,- հավելել է նա: |