«Հայ ժողովուրդն այնքան բարձր և հստակ կատարեց իր ընտրությունը, որ նախկին կուսակցությունները չկարողացան հաղթահարել 5%-ի շեմը». Սերժ Թանկյան
![]() 4957 Երկուշաբթի, 10 դեկտեմբերի, 2018 թ., 15:20 Աշխարհահռչակ System of a Down ռոք խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանն Instagram-ի իր էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով ՀՀ ԱԺ արտահերթ ընտրություններին: «Ի՞նչ կարող եմ ասել: Հայ ժողովուրդն արեց այնպես, որ իր ձայնը լսվի այնքան բարձր և հստակ, որ նախկին կուսակցությունները (ՀՀԿ և ՀՅԴ) չկարողացան հաղթահարել 5%-ի շեմը: Գործող վարչապետ Փաշինյանի համար սա մանդատ է՝ իրագործելու բարեփոխումներն ու երկրի տնտեսական զարգացման ծրագիրը: Նրանք, ում նախկինում պաշտպանել է պետությունը, ովքեր տարիներով ներքաշված են եղել կոռուպցիայի և ՀՀ քաղաքացու նկատմամբ անարդարության մեջ, պատասխանատվության կենթարկվեն և կվճարեն պարտքերը: Հայկական սփյուռքն այլևս հեռակա դիտորդ չի լինի: Ժամանակն է մասնակցել մեր հայրենիքի հարստացմանը: Իրապես Հայաստանի պատմության մեջ կարևոր իրադարձություն և հաղթանակ է»,- գրել է Սերժ Թանկյանը: |
Տիգրան Արզաքանցյանը նկարահանվել է Սուպեր Սաքոյի տեսահոլովակում (տեսանյութ)