Մեքսիկայում խողովակատարի պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 79-ի. թույլ նյարդեր ունեցողներն՝ չդիտել. (տեսանյութ)
Կիրակի, 20 հունվարի, 2019 թ., 20:20
Մեքսիակայում գազի պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 79-ի, այս մասին հայտնում է El Universal լրատվականը: Եվս 81 մարդ վիրավոր է, նրանցից 66-ը դեռևս գտնվում է հիվանդանոցներում:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 18-ին Մեքսիկայի Իդալգո նահանգում պայթյուն էր տեղի ունեցել այն ժամանակ, երբ մոտ 350 տեղաբնակներ կատելոկներով մոտեցել էին Տուսպան-Տուլա խողովակատարի վնասված հատվածին ու սկսել գողանալ վառելիքը: