«Ադրբեջանում հակահայ հռետորաբանությունը նվազել է». ռուսական մամուլ
![]() 1789 Ուրբաթ, 22 փետրվարի, 2019 թ., 10:50 Ռուսական «Независимая газета» պարբերականը հոդված է հրապարակել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցով բանակցային գործընթացում վերջին զարգացումների մասին: Հոդվածում, մասնավորապես, խոսվում է Դուշանբեում, Սանկտ Պետերբուրգում և Դավոսում Հայաստանի վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի միջև տեղի ունեցած հանդիպման մասին, ինչպես նաև նշվում, որ կողմերը վերջին շրջանում բանակցությունների համար առավել բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու պատրաստակամություն են ցուցաբերում: Պարբերականը գրում է նաև Հայաստանի հասցեին Ադրբեջանի իշխանությունների ներկայացուցիչների կողմից ռազմական հռետորաբանության նկատելի նվազեցման մասին: «Արմատական փոփոխություններ չէի ասի, սակայն փոփոխությունները չեն նկատի միայն կույրն ու համրը»,- պարբերականը մեջբերում է Բաքվի աղբյուրներից մեկի խոսքը: Հաղորդվում է նաև, որ Ադրբեջանում ակնհայտ նվազել է հակահայ ուղղվածությամբ հրապարակումների և հեռուստահաղորդումների թիվը: |