Կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
![]() 539 Կիրակի, 03 մարտի, 2019 թ., 11:05 ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 3-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, Ապարանի, Ախուրյանի, Վարդենիսի, Եղեգնաձորի, Վայքի, Սիսիանի, Լոռիի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում: Վարդենյաց լեռնանցքը և Բերդ-Ճամբարակ ճանապարհահատվածը սաստիկ բքի և տեսանելիության բացակայության պատճառով փակ է: Արթիկ-Ալագյազ ճանապարհահատվածը դժվարանցանելի է բքի և ցածր տեսանելիության պատճառով: Ապարան-Միրաք ճանապարհահատվածում, Գավառի ավտոճանապարհներին և Ճամբարակի լեռնանցքում գետնաբուք է: Կոտայքի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 30 մետր: Գորիս-Սիսիան ճանապարհին տեղ-տեղ մերկասառույց է: Ճանապարհաշինարարներն ավտոճանապարհներին կատարում են մաքրման և աղով, ավազով մշակման աշխատանքներ: ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության մյուս ավտոճանապարհները բաց են: |