«Տղերք, հերիք է բաժանարար գծեր քաշենք հայրենիքի ներսում». Շարմազանով
![]() 676 Շաբաթ, 01 հունիսի, 2019 թ., 19:15 ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Վերջին շրջանում Ադրբեջանից հաճախացել են հակահայկական հայտարարությունները: Հունիսի 7-11-ը Նախիջևանում նախատեսվում է կազմակերպել թուրք-ադրբեջանական տակտիկական զորավարժություններ՝ մարտական կրակաերթի կիրառմամբ: Վեջին մեկ ամսվա ընթացքում սա երկրորդ թուրք-ադրբեջանական զորավարժություններն են և ակնհայտ է, որ սա ուղղված է հայկական երկու հանրապետությունների դեմ: Նախորդ մեկ տարվա ընթացքում թուրք-ադրբեջանական տանդեմը ակտիվացել էր Նախիջևանի հատվածում: Սա բացահայտորեն չի կարող չմտահոգել հայկական կողմերին: Պետք է գիտակցել՝ Հայաստանի պետական և ազգային անվտանգությունը վեր է ամեն ինչից և թույլ չպետք է տալ Ադրբեջանի, Թուրքիայի և գրանտակեր, հակապետական ուժերի ակտիվացումը ընդդեմ Հայաստանի Հանրապետության: Հ.Գ. Հ.Հ.Գ. |