Մանվել Գրիգորյանի պաշտպանների՝ գործի քննության դռնփակ անցկացնելու միջնորդությունը մերժվեց
![]() 367 Երեքշաբթի, 25 հունիսի, 2019 թ., 15:00 Այսօր Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում շարունակվում է Մանվել Գրիգորյանի և Նազիկ Ամիրյանի գործով դատական նիստը: Նիստի ժամանակ Մանվել Գրիգորյանի պաշտպաններից Կարեն Քամալյանը միջնորդեց գործի քննությունն անցկացնել դռնփակ: Քամալյանի պարզաբամամբ՝ գործի նյութերում առկա են ռազմական գաղտնիք պարունակող տեղեկություններ, որը չի բխում պետության շահերից: Նրա խոսքով գործում առկա են փաստեր Ապրիլյան ռազմական գործողությունների սկզբնական շրջանում ԵԿՄ-ի կողմից մարտի դաշտ ուղարկված ազատամարտիկ զինվորների քանակի վերաբերյալ: Մեղադրող դատախազ Դոլմազյանը Գրիգորյանի պաշտպանների կողմից ներկայացված միջնորդությունը ժամանակավրեպ և անհիմն որակեց՝ խնդրելով դատարանին մերժել միջնորդությունը: Դատարանը՝ Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ որոշեց մերժել Գրիգորյանի պաշտպանական խմբի ներկայացրած միջնորդությունը: |