Կառավարությունը հաստատեց 2008թ. Մարտի 1-ի դեպքերից  տուժած անձանց ֆինանսական աջակցության  չափերը
ՀՀ կառավարությունը օգօոստոսի 8-ի նիստում սահմանեց 2008 թվականի մարտի 1-ից 2-ը Երևան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների ժամանակ տուժած անձանց ֆինանսական աջակցության չափերը: Ըստ այդմ՝ զոհված անձի իրավահաջորդին պետբյուջեից կտրամադրվի 30 մլն, առողջությանը ծանր վնաս հասցված անձին՝ 15 միլիոն, առողջությանը միջին վնաս հասցված անձին՝ 5 մլն դրամ:
Վարչապետ Ն. Փաշինյանն ասաց. «Սրանով կյանքի գին չի որոշվում, ընդամենը ձևակերպվում է որպես աջակցություն: Նուրբ իրավիճակում ենք: Մենք չենք փոխհատուցում, մենք աջակցություն ենք տրամադրում: Կարևորը ճիշտ բալանսավորված որոշում կայացնելն է»,-նշեց գործադիրի ղեկավարը: