«Զարհուրելի սիրողական մակարդակի հայտարարություն էր». Արմեն Աշոտյանը՝ վարչապետի երեկվա ելույթի մասին
![]() 479 Չորեքշաբթի, 28 օգոստոսի, 2019 թ., 11:10 ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն այսօր ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ անդրադարձավ է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա ելույթին՝ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հավաքի ժամանակ: «Լսեցի և հերթական անգամ ապրեցի խորը հիասթափություն: Այս մեկ ու կես տարվա ընթացքում Հայաստանի արտաքին քաղաքական և ոչ մի ոլորտում իշխանափոխությունը Հայաստանում չբերեց բեկումնային դրական զարգացումներ»,- ուղիղ եթերի ժամանակ հայտարարեց Աշոտյանը: Անդրադառնալով վարչապետի այն խոսքին, որ ժողովրդավարությունը պետք է լինի Հայաստանի այցեքարտը, Արմեն Աշոտյանն ասաց. «Զարհուրելի սիրողական մակարդակի հայտարարություն է, որովհետև խնդիրն անգամ այն չէ, որ կարելի է երկար վիճել, խոսել և ապաուցել, որ ՀՀ-ում այսօր չկա ժողովրդավարություն: Քանի՞ հաջողակ երկրի օրինակ գիտեք, որոնք իրենց արտաքին քաղաքականությունը կարողացել են կառուցել ժողովրդավարության ուսմունքի շուրջ»: Աշոտյանը որպես օրինակ բերեց Ուկրաինայի և Վրաստանի փորձը՝ մատնանշելով, որ վերջինները հետևելով այդ սկզբունքին, կորցրին մի շարք տարածքներ: |