«Նման բան ոչ մի տեղ չէինք տեսել». Հ. Կարապետյան
![]() 396 Հինգշաբթի, 10 հոկտեմբերի, 2019 թ., 13:00 Երևանի քաղաքապետարանի մամուլի քարտուղար Հակոբ Կարապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ըստ Ոստիկանության տվյալների, Շենգավիթ վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Արմեն Սարգսյանը, 2016-ի Ապրիլյան պատերազմից հետո, տարբեր բարերարներից գումար է հավաքել և «Նիվա» մեքենաներ ձեռք բերել՝ իբր պատերազմի մասնակիցներին նվիրելու նպատակով: Փոխարենը՝ ըստ ոստիկանության տվյալների, նա այդ մեքենաները փաստորեն «իրենով է արել»՝ նվիրել է մերձավորներին: Հիշեցի անցած տարվա նոյեմբերը, երբ Հովսեփ-ի հետ միասին քաղաքապետին ուղեկցում էինք Շենգավիթի թաղապետարան՝ վարչական շրջանի նոր ղեկավարին ներկայացնելու աշխատակազմին: Մինչև էդ էլ թաղապետերի տարբեր սենյակներ տեսել էինք՝ մեկը մի քիչ ճոխ, մեկը՝ մի քիչ համեստ կահավորանքով: Բայց Շենգավիթի այս թաղապետի հարկաբաժինը՝ իր պատերի «ռեմոնտով», թանկարժեք կահույքով ու ջահերով, հանգստի շքեղ սենյակով ու լոգասենյակով, մի բան արժեր՝ նման բան ոչ մի տեղ չէինք տեսել: Իսկ լուսանկարներում պարոն Սարգսյանի առանձնատունն է՝ կառուցված համայնքային մարզադպրոցի տարածքում: |