«Անակնկալի եկանք». ԼՀԿ պատգամավորներին թույլ չեն տվել տեսակցել Արսեն Բաբայանին
![]() 302 Ուրբաթ, 25 հոկտեմբերի, 2019 թ., 23:20 «Վարդաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի վարչակազմը ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Գևորգ Գորգիսյանին և Անի Սամսոնյանին թույլ չի տվել տեսակցել ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանին: Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ հայտարարել է Գորգիսյանը։ «Ինչպես գիտեք, դատարանը ևս այդ ձերբակալումը ոչ իրավաչափ համարեց, սակայն նաև բավարարեց միջնորդությունը, որ Արսեն Բաբայանին 2 ամսով կալանավորեն: Իրավիճակը հասկանալու համար մենք եկել էինք՝ տեսակցելու պարոն Բաբայանին և տեղում նրանից պարզելու իր մոտեցումները»,- ասել Գ. Գորգիսյանը։ Նրա խոսքով՝ դա անակնալ էր իրենց համար. «Քննիչը արգելանք է դրել տեսակցությունների վրա և ինչպես նախկինում, դա շարունակում է տարածվել նաև պատգամավորների վրա»,-նշել է պատգամավորը: Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 24–ին Արսեն Բաբայանը կալանավորվեց։ Դատավոր Կարեն Ֆարխոյանը միաժամանակ ոչ իրավաչափ ճանաչեց ձերբակալման որոշումը։ |