Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանները բացարկի միջնորդություն ներկայացրին դատավորին
![]() 275 Երկուշաբթի, 16 դեկտեմբերի, 2019 թ., 18:05 Վերաքննիչ դատարանում դեկտեմբերի 16-ի նիստում Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանները բացարկի միջնորդություն ներկայացրին դատավոր Լուսինե Բադալյանին: Պաշտպանները բացարկի անհրաժեշտությունը հիմնավորեցին նրանով, որ նախ՝ դատավորի եղբայրը՝ Դավիթ Աբգարյանը «հակաքոչարյանական» տեսակետ ունի, մտերիմ հարաբերությունների մեջ է Վահե Գրիգորյանի հետ, որը հանդես է գալիս մեղադրանքի կողմում: Բացի այդ, ըստ Հ.Ալումյանի՝ «Դատալեքս» կայքի համաձայն, դատավորն արձակուրդ պետք է գնար, սակայն դա հետաձգվել է, որպեսզի գործը մակագրվի հենց իրեն: Այս պնդումն անտրամաբանական փաստերին հետևի կողմից նայելու քայլ համարեց մեղադրող Գևորգ Բաղդասարյանը: Ինչ վերաբերում է Վ. Գրիգորյանի հետ հարաբերություններին, ապա, ըստ Բաղդասարյանի, այդ հանգամանքը չի կարող առնչվել դատավորի գործունեության հետ: Նիստը շարունակվում է: |