«Այդպիսի հարված ՀՀԿ-ին վաղուց ոչ ոք չէր հասցրել». Արման Բաբաջանյան
ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Կոշիկների տիրակալն այսօր հանդես էր գալիս Սերժ Սարգսյանի անունից։ Չգիտեմ՝ Սերժը նրան այդ իրավունքը տվել էր, թե ոչ, բայց այդպիսի հարված ՀՀԿ-ին վաղուց ոչ ոք չէր հասցրել։ Վստահ եմ՝ եթե ՀՀԿ-ն իշխանության լիներ և սրանցից մեկը փորձեր այսօրինակ ոճով խոսել որևէ ընդդիմադիր գործչի հասցեին, ՀՀԿ-ի վերնախավը, իրար հերթ չտալով, կդատապարտեր կուսակցին։
Փոխվել են ժամանակները, և ոմանց թվում է, թե ծափերի ուղեկցությամբ արտասանված տկարամիտ ու պարզունակ տեքստերով Հայաստանում կարելի է շարունակել քաղաքականությամբ զբաղվել։
Բայց բուն ասելիքս սրա/սրանց մասին չէ։ Ասելիքս նրանց մասին է, ովքեր այսօր, այս պահին նստած չարախնդում, ուրախանում և անարձագանք են թողնում սրա ասածները։