Թրամփը 30 օրով արգելել է Եվրոպայից մուտքն ԱՄՆ
Դոնալդ Թարմփն ԱՄՆ քաղաքացիներին ուղղված իր ելույթում հայտնել է, որ մարտի 13-ից 30 օրով կարգելի Եվրոպայից մուտքը Նահանգներ: Բացառություն կլինի միայն Մեծ Բրիտանիան: Բացի այդ, ըստ Թրամփի, բացառություններ կարվեն միայն այն ամերիկացիների համար, ովքեր «անհրաժեշտ միջոցառումները կանցնեն»: «Ապրանքների մեծածավալ ներկրումը չի ընկնի այս արգելքի տակ»,- հավելել է նա:
Թրամփը մեղադրել է Եվրոմիությունը, որ նրանք չեն կարողացել արդյունավետ միջոցներ ձեռնարկել նոր տեսակի կորոնավիրուսի կանխարգելման դեմ, ինչը հաջողվեց կատարել Միացյալ Նահանգներում: