«Կառաջարկեի բոլոր բանկերին և վճարային գործառույթներ իրականացնող ընկերություններին՝ սարքավորումներն ախտազերծել». Ն. Դիլբարյան
![]() 367 Երեքշաբթի, 17 մարտի, 2020 թ., 01:05 Լեզվաբան, բանասիրական գիտությունների թեկնածու, «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Նարինե Դիլբարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Քանի որ մոտենում ենք արտակարգ իրավիճակի տրամաբանությամբ կենսագործունեությանը, կառաջարկեի ՀՀ բոլոր բանկերին և վճարային գործառույթներ իրականացնող ընկերություններին՝ Իզիփեյ, Թելսել, Իդրամ....Երևանում և մարզերում իրենց սարքավորումներն աշխատանքային օրվա ընթացքում գոնե 2-3 անգամ ախտահանիչ լուծույթով ախտազերծել, իսկ մեր քաղաքացիներին, քանի կենտրոնացված դա չի արվում, վճարում կատարելուց կամ տերմինալից օգտվելուց առաջ սրբել ստեղնաշարը սպիրտ կամ քլոր պարունակող հեղուկով: Միով բանիվ, բոլորս ախտահանիչ հեղուկներ ունենանք մեզ հետ, ինչպես նաև միանգամյա ձեռնոցներ, որոնք օգտագործելուց հետո նետենք աղբամանը, ոչ թե դնենք գրպանը կամ պայուսակը: Ձևավորենք ապահով ապրելու կենսակերպ, մի քանի անգամ ստիպելով կանենք, հետո կդառնա վարքագիծ: Չկա չարիք՝ առանց բարիք»: |