Հայտարարվեցին «Ավրորայի» 2020 թվականի հերոսների անունները
2020թ. ապրիլի 24-ին՝ Հայոց ցեղասպանության հիշատակի ոգեկոչման օրը, «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունն առցանց քննարկում անցկացրեց՝ հարգանքի տուրք մատուցելու մեկ դար առաջ նահատակվածների հիշատակին և մեծարելու մերօրյա հերոսներին, այդ թվում և նրանց, ովքեր այսօր պայքարում են կորոնավիրուսի համավարակի բռնկման դեմ։
«Ավրորա» մրցանակի ընտրող հանձնաժողովի նախագահ Լորդ Արա Դարզին առցանց հայտարարեց 2020թ. «Ավրորայի» հերոսների անունները. Ֆարթուն Ադան և Իլվադ Էլման, Անժելիկ Նամայկա, Սոֆի Բո և Կլաուս Ֆոգել, Սաքինա Յակուբի։ Հանձնաժողովը նրանց ընտրել է խիզախության, անձնվիրության և ունեցած ազդեցության համար։
Հայոց ցեղասպանությունը վերապրածների անունից, ի երախտագիտություն նրանց փրկողների՝ ամեն տարի մեծարվում է «Ավրորա» մրցանակի մի դափնեկիր, որին տրվում է 1.000.000 ԱՄՆ դոլարով նվիրատվության շղթան շարունակելու բացառիկ հնարավորություն՝ օժանդակելու իրեն ոգեշնչած մարդասիրական կազմակերպություններին։
2020թ. «Ավրորայի» հերոսներին առաջադրել են հետևյալ կազմակերպությունները.
· Ֆարթուն Ադանը և Իլվադ Էլմանը՝ Love does (Սերն է գործում), «Փանզի» հիմնադրամ և «Փրաջվալա»,
· Անժելիկ Նամայկան՝ «Անտեսանելի երեխաներ» և «Կարիտաս միջազգային»,
· Սոֆի Բոն և Կլաուս Ֆոգելը՝ «SOS Միջերկրական»,
Սաքինա Յակուբին՝ «Աֆղանստանի կրթության ինստիտուտ», «Կանանց փախստականների հանձնաժողով» և Creating Hope (Հույս ստեղծելով)։