«Մնացականյանի հետ հանդիպումից հետո կարող եմ ասել՝ Ապրիլյանին ստրատեգիական սխալներ եղել են». Անդրանիկ Քոչարյան
![]() 910 Չորեքշաբթի, 29 ապրիլի, 2020 թ., 00:05 «Ես միշտ մտածում էի, որ Ապրիլյանի քննիչ հանձնաժողովի աշխատանքներից հետո վերջնականապես ես կարող եմ կողմնորոշվել, թե բաց մասը տոկոսային հարաբերակցությամբ ինչքան է և փակ մասն ինչքան է, որ պետք է ներկայացվի հասարակությանը: Գնալով համոզվում եմ, որ փակ մասը գերիշխում է: Հիմնական քննարկված հարցերն առայժմ պետք է մնան փակ»,- Հանրային հեռուստաընկերության եթերում ասել է Ապրիլյան քննիչ հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը: Հարցին, թե 2016 թվականի ապրիլյան դեպքերին ստրատեգիական սխալներ եղե՞լ են, Քոչարյանը պատասխանել է. «Այնպիսի սխալներ կային, որոնք նույնիսկ շատ խորը ուսումնասիրության, նունիսկ շարունակական ուսումնասիրության խնդիր կարող են լինել հետագայում: Այո, ստրատեգիական սխալներ եղել են: Առաջին հայացքից կա էնպիսի մի սխալ, որը երեկ Ապրիլյանի ժամանակ պաշտպանության բանակը ղեկավարած Լևոն Մնացականյանի հետ մեր հանդիպումից հետո, ես կարծում եմ, որ իրավասու եմ այդպիսի գնահատական տալու: Մնացականյանի հետ հանդպիպումից հետո ես ֆիքսեցի, որ նա եղել է մաքսիմալ անկեղծ»: Մանրամասները՝ տեսանյութում: |