Վրաստանը հետ է կանչել իր դեսպանին՝ Սաակաշվիլիի նշանակման պատճառով
Վրացական իշխանությունները Կիևից հետ են կանչել դեսպան Թեյմուրազ Շարաշենիձեին, երբ Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին նշանակվեց Ուկրաինայի բարեփոխումների գործադիր կոմիտեի ղեկավար, գրում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով արտգործնախարար Դավիթ Զալկալիանին:
«Վրացական դատական համակարգի կողմից դատապարտված և հետախուզվող անձի նշանակումը ռազմավարական գործընկերոջ կողմից հարցեր է առաջացնում»,- ասել է Զալկալիանին:
Միխեիլ Սաակաշվիլիի նշանակման մասին Վլադիմիր Զելենսկու հրամանագիրը հրապարակվել է մայիսի 7-ին։
2902:06
«Յուրայիններին ամեն ինչ կարելի է»․ Ոսկան Սարգսյան
Թուրք խոհարարը Ռուբեն Ռուբինյանին հրավիրել է Ադանա՝ քաբաբ ուտելու
«Հայաստանի չէ, Գերդաստանի Հանրապետություն է»․ Ռուբեն Մխիթարյան
90Երեկ, 23:48
Սահակ Պետրոսյանը նշանակվել է ԱԺ նախագահի օգնական
90Երեկ, 23:00
«Վաղը գուցե նախանձեն Ծառուկյանին»․ Արման Աբովյան
72Երեկ, 22:54
«Եթե «Հայփոստ»-ի տնօրենը պատգամավորի կին չլիներ, այդպես էլ չէինք իմանա՝ ինչքան աշխատավարձ է ստանում»․ Մեսրոպ Առաքելյան
81Երեկ, 22:24
«Ռազմավարական բնակեցումը պետության ազգային անվտանգության ապահովման գործիքներից է»․ Հրայր Կամենդատյան