Կոնգրեսը հրապարակել է Ռուսաստանի միջամտության վերաբերյալ 57 փաստաթուղթ
Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի հետախուզության հարցերով կոմիտեն իր պաշտոնական կայքում հրապարակել է ցուցմունքների և օժանդակ փաստաթղթերի 57 սղագրություն, որոնք վերաբերում են Ռուսաստանի միջամտությանը 2016-ի նախագահական ընտրություններին:
Հրապարակված փաստաթղթերը վերաբերում են հետաքննությանը, որն անցկացվել է 2017-2018թթ. Հանրապետական կուսակցության կողմից: Օրենսդիրները փորձել են պարզել՝ արդյոք ԱՄՆ ներկայիս նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախընտրական շտաբի անդամները համակարգել են իրենց գործողությունները ռուսական կողմի հետ:
«Սղագրությունները հաստատում են Մյուլերի այն եզրակացությունը, որ Ռուսաստանը միջամտել է ընտրություններին՝ վնասելով Քլինթոնին և օժանդակելով Թրամփին»,- ասվում է կոմիտեի կայքում: