Կառավարության որոշմամբ կլուծվի Ադրբեջանից բռնագաղթած ևս 185 ընտանիքների բնակարանի հարցը
Կառավարության այսօրվա նիստում որոշում կայացվեց մեկնարկել Ադրբեջանից բռնագաղթած անձանց բնակապահովման ծրագրի երկրորդ փուլը՝ բնակարանների գնման վկայագրեր տրամադրելու միջոցով:
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը նշեց, որ այդ նպատակով նախատեսվում է 2 մլրդ 169 մլն դրամն ուղղել Երևանի Կենտրոն, Էրեբունի, Նոր Նորք, Արաբկիր, Դավթաշեն վարչական շրջաններում ժամանակավոր կացարաններում բնակվող ընտանիքներին բնակարանով ապահովելու հարցի լուծմանը: Այս փուլում խոսքը 185 ընտանիքի մասին է:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հարցին՝ թե որքա՞ն գումար է հատկացվում ամեն ընտանիքի, Պապիկյանը պատասխանեց, որ դա կախված է ընտանիքի անդամների թվից և այլ չափանիշներից։