Դատաբժիշկները հրապարակել են Ջորջ Ֆլոյդի դիահերձման արդյունքները
Դատաբժիշկները նշել են աֆրոամերիկացի Ջորջ Ֆլոյդի մահվան պատճառը, որի մահը Միացյալ Նահանգներում զանգվածային ցույցերի ու անկարգությունների պատճառ է դարձել:
Այսպիսով, բժիշկների եզրակացության համաձայն, նա մահացել է մեխանիկական ասֆիքսիայից կամ շնչահեղձությունից, որը վրա է հասել ոստիկանների գործողությունների հետևանքով: Տեղեկությունը հրապարակել է Մինեսոտա նահանգի Հենեպին շրջանի (Hennepin County) դատաբժշկական բյուրոյի կայքը:
46-ամյա տղամարդու մահվան պատճառը «կարդիոգեն շոկն է՝ իրավապահների կիրառած զսպման [մեթոդների], և պարանոցի վրա ճնշում գործադրելու հետևանքով»: