Էդուարդ Մարտիրոսյանը՝ Գուրգեն Խաչատրյանի և Միքայել Մինասյանի մասին
![]() 572 Ուրբաթ, 05 հունիսի, 2020 թ., 17:15 Նորմա՞լ է, երբ մարդկանց վրա գործ է հարուցվում, հետախուզում է հայտարարվում, հետո չեն գտնվում: Օրինակներից մեկը՝ Գուրգեն Խաչատրյանն է, որն անհետացավ իրավապահների տեսադաշտից. այսօր ԱԺ-ում պատասխանելով լրագրողի հարցին ԱԱԾ տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանն ասաց. «Իրենք ունեն խնդիրներ, իրենք ունեն մտածելու տեղ: Ասեմ, որ այդ ուղղությամբ աշխատանքները շարունակվում են: Գուրգեն Խաչատրյանի անհետանալու հետ կապված՝ օպերատիվ հետախուզական աշխատանքներ մինչ այդ չենք իրականացրել: Իհարկե, մարդու տեղաշարժի իրավունքը մենք չեն սահմանափակում: Համենայնդեպս, մեր սահմաններում իր տեղաշարժը չի ֆիքսվել»: Դիտարկմանը՝ շատ պատգամավորներ ասում են, որ Ռուսաստանում է, Է. Մարտիրոսյանն ասաց, թե ստուգել են տեղեկատվությունը, ինչ չի համապատասխանում իրականությանը: Միքայել Մինասյանի գտնվելու վայրի մասին էլ ասաց, որ հստակ տեղեկություններ չունեն, եթե ունենան՝ կասեն: Հիշեցնենք՝ վերջինի մասով պատգամավորներն ասում են, որ գտնվում է Սոչիում։ |