Հայաստանում, Ադրբեջանում, Ուզբեկստանում, Իսրայելում կորոնավիրուսի դեպքերի աճ է նկատվում․ ԱՀԿ
Համավարակը եվրոպական շատ երկրներում գտնվում է ակտիվ փուլում։ Դեպքի ընդհանուր թիվը զգալիորեն աճել է: Այս մասին հայտարարել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության եվրոպական տարածաշրջանային բյուրոյի տնօրեն Հանս Կլյուգեն, գրում է РИА Новости-ն: Եվրոպայի երկրների թիվը, որտեղ կորոնավիրուսով վարակվածության ցուցանիշն ավելացել է, աճել է գրեթե 3 անգամ։ «Որոշ երկրներում նոր դեպքերի ցուցանիշը կայունացել է՝ օրական 17-20 հազար դեպք»,- նշել է նա։
Կլյուգենի խոսքով՝ մի շարք երկրներում, այդ թվում՝ Հայաստանում, Ադրբեջանում, Ուզբեկստանում, Իսրայելում և Հյուսիսային Մակեդոնիայում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի աճ է նկատվում: