Սերբիայում զանգվածային անկարգություններ են սկսվել
Սերբիայի մայրաքաղաքում ոստիկանությունն արցունքաբեր գազ է կիրառել ցուցարարների նկատմամբ: Մի քանի հազար ցուցարարներ դուրս են եկել Բելգրադի փողոցներ՝ իրենց դժգոհությունն արտահայտելու քաղաքում պարետային ժամ սահմանելու վերաբերյալ։
Սերբիայում կորոնավիրուսով պայմանավորված սահմանափակումները չեղարկվել են դեռևս հունիսին: Երկրի ընդդիմադիր ուժերը կարծում են, որ սահմանափակումները վաղաժամ են չեղարկվել և պայմանավորված են եղել հունիսի 21-ին նախագահի ցանկությամբ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացմամբ։ Խորհրդարանական ընտրություններն ավարտվել են նախագահի կուսակցության հաղթանակով, որը ստացել է ավելի քան 60 տոկոս ձայն։