«Նման վախկոտ ղեկավար Հայաստանը երբեք չի ունեցել». Արմեն Աշոտյան
![]() 306 Երեքշաբթի, 04 օգոստոսի, 2020 թ., 20:10 ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մեկն ասում էր, թե Նիկոլը տավուշյան մարտերն էր ղեղավարում, հա՞: Նման վախկոտ ղեկավար Հայաստանը երբեք չի ունեցել և հուսամ՝ այլևս չի ունենա: Ամուլսարի շուրջ ծավալվող ոստիկանական օպերացիան դրա վառ օրինակն է: Նիկո՛լ, ինչո՞ւ ես մտել մարագը: Բա ինչո՞ւ մի հատ ժողովրդի հետ չես խոսում, չես բացատրում: Ինչո՞ւ, եթե որոշում ունես, թաքուն ես պահում ու ուժ կիրառում մարդկանց հանդեպ: Իսկ եթե չունես որոշում, ինչո՞ւ ես երկրում պրոցեսները բրախել ինքնահոսի, որտեղ բախումների ընթացքում պետական մարմիններն ուժ են կիրառում քաղաքացիների հանդեպ: Նիկո՛լ, խոսա, իրար արի, ձայն հանիր: Թե չէ հեշտ են ուրիշների աշխատանքն ու արժանիքները քեզանից էլ ավելի անբան ու անպիտան մարդկանց միջոցով սեփական անձին վերագրելու շոուները: Ազատություն Վահագն Վարագյանին ու բոլոր բերման ենթարկվածներին»: |