Հակամարտության գոտում սպանվել է 93 սիրիացի վարձկան
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում սպանվել է 93 սիրիացի վարձկան, նրանցից 53-ի դիերը հոկտեմբերի 4-ին, տեղափոխել են հայրենիք։ Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են սիրիական ընդդիմության աղբյուրները:
«Նախօրյակին Սիրիա են տեղափոխվել 53 վարձկանների դիեր․․․ Այսպիսով, սպանված սիրիացի վարձկանների ընդհանուր թիվը կազմում է 93 մարդ»,- ասել է գործակալության զրուցակիցներից մեկը:
Բացի այդ, նրա տվյալներով, անցած հանգստյան օրերին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտի է մեկնել սիրիացի վարձկանների երրորդ խումբը։ «Ուղարկվել է 430 մարդ»,- ասել է աղբյուրը։