«Թող Ռուսաստանի հայ համայնքը գործի դնի իր «ոչ զանգվածային ակցիաների» ներուժը». Հակոբ Բադալյան
![]() 319 Կիրակի, 11 հոկտեմբերի, 2020 թ., 17:45 Քաղաքական մեկնաբան Հակոբ Բադալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ռուսաստանի հայ համայնքը ունի բավականաչափ ներուժ Հայաստանին առանց զանգվածային բողոքի ակցիաների օգնելու համար: Ռուսաստանն էն պետությունն է, էն մենթալությամբ և ներքին էն շերտերով, որ այդ բողոքի զանգվածային ակցիաները ավելի մեծ հավանականությամբ կունենան լիովին հակառակ էֆեկտ, քան էն, ինչ անկեղծ մղումներով կարող էր և ակնկալվել: Ըստ այդմ, թող Ռուսաստանի հայ համայնքը գործի դնի իր «ոչ զանգվածային ակցիաների» ներուժը՝ սկսած ֆինանսների հավաքագրումից, մինչև տարբեր ուղղություններով հանդարտ աշխատանքը առանց զանգվածայնության: Իսկ զանգվածային ակցիաների կոչերն էլ պետք է վերջ տալ: Այդ ակցիաները արևմտյան հանրային-քաղաքական մշակույթի և մտածողության տիրույթում են արդյունավետ, ընդ որում՝ շատ որոշակի վարքագծային կանոններով: Որովհետև ես, օրինակ, բոլորովին չեմ ոգևորվում, երբ, ասենք, կարող են լինել հայկական ակցիաների և ոստիկանների բախումներ որևէ ամերիկյան կամ եվրոպական քաղաքում»: |