«ՀՀ-ի շանսերը մեծանում են. ոչ ոք չի ցանկանում Թուրքիային տեսնել տարածաշրջանում». Ալեքսանդր Լապշին
![]() 674 Ուրբաթ, 23 հոկտեմբերի, 2020 թ., 22:05 «Ռուսաստանն ամեն ջանք կգործադրի, որ Թուրքիան չկարողանա հակամարտության կարգավորմանը մասնակցելու լիարժեք իրավունք ստանալ: Եվ սա կանի ոչ թե հանուն Հայաստանի, այլ սեփական շահերի՝ Թուրքիայի մուտքը Հարավային Կովկաս թույլ չտալու համար»,- «Ֆակտոր»-ի եթերում ասել է հայտնի բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը: Նրա խոսքով, Ռուսաստանն ու Միացյալ Նահանգները բարդ հարաբերություններ ունեն, և միանգամայն հնարավոր է, որ ԱՄՆ-ը կփորձի գործել Թուրքիայի շահերից ելնելով՝ տարածաշրջանից Ռուսաստանին դուրս մղելու համար. «Այդ պատճառով, հավանաբար, պետք է սպասել և տեսնել՝ ինչ կլինի։ Բայց ես, ամեն դեպքում, կարծում եմ, որ Ռուսաստանն այս առումով կհաջողի, իսկ Վաշինգթոնի բոլոր հայտարարությունները հայտարարություն էլ կմնան...: Կարծում եմ,Հայաստանի շանսերը մեծանում են, գոնե այն պատճառով, որ ոչ ոք չի ցանկանում Թուրքիային տեսնել տարածաշրջանում»,- ասել է բլոգերը: Մանրամասները՝ տեսանյութում: