«Դրա վերջը գալիս ա մի օր». Նիկոլ Փաշինյան
![]() 367 Երեքշաբթի, 10 նոյեմբերի, 2020 թ., 04:45 «Այս որոշումը կայացվել է ռազմական իրավիճակի վերլուծության արդյունքում և այն մարդկանց գնահատականի և նրանց լսելու արդյունքում, ովքեր ամենաշատն են տիրապետում ռազմական իրավիճակին: Մենք պետք ա հասկանանք մի բան, որ ըստ էության մեր փառապանծ բանակն էսօր կռվել ա ահաբեկիչների, ՆԱՏՕ-ի երկրորդ բանակի և Ադրբեջանի դեմ: Եվ ի՞նչը չենք կարողացել մենք այնպես անել, որ այսօրվա թուղթն ուրիշ բովանդակություն ունենա: Որովհետև 25 տարի խմել ենք մեր զինվորների կենացը, և այդ հացը որոշ մարդկանց կողմից գնված է եղել գողացած փողով: Բայց ախորժակով կերել ենք, հոտընկայս խմել ենք զինվորի կերածը, բայց ոնց ենք կերակրել զինվորին՝ թերմացքներով, մտածելով, որ բանակային սեղանին «կռուտիտ կլնենք: Լավ 5, 10, 15 տարի կռուտիտ եղար, ինչքա՞ն: Դրա վերջը գալիս ա մի օր»,- ուղիղ եթերում դիմելով ժողովրդին, հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: |