ԻՔՄ-ը` սգո երթի մասնակիցների քանակի վերաբերյալ
Շաբաթ, 19 դեկտեմբերի, 2020 թ., 20:00
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում»-ը հաղորդագրություն է տարածել. ««Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» են դիմում բազմաթիվ քաղաքացիներ՝ խնդրելով տվյալներ հրապարակել այսօր տեղի ունեցած հիշատակի սգո երթի մասնակիցների քանակի վերաբերյալ։
Ի պատասխան այդ հարցադրումների, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» հայտնում է, որ նման հաշվարկներ ոչ երեկ, ոչ էլ այսօր չի իրականացրել։
Այսօր Հանրապետության հրապարակից, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, 13։00-ից տեղի է ունեցել հիշատակի սգո երթ դեպի Եռաբլուր։
Երեկ երեկոյան Գարեգին Նժդեհի հրապարակից դեպի Եռաբլուր հիշատակի երթ էր անցկացրել նաև ընդդիմությունը, ինչպես նաև հանրահավաք և հիշատակի երթ՝ այսօր։
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» վերոնշյալ սգո և հիշատակի արարողությունները չի դիտարկում որպես քաղաքական գործընթացների մաս, ուստի նպատակահարմար չի գտնում, այլ հավաքների օրինակով, հաշվարկել և հրապարակել դրանց մասնակիցների քանակի մասին տվյալներ։