Ջեյհուն Բայրամովը հայտնել է Հադրութի շրջանում 62 հայերի գերեվարման մասին
![]() 484 Ուրբաթ, 08 հունվարի, 2021 թ., 20:20 Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է Արցախի Հադրութի շրջանում 62 հայերի գերեվարման մասին: Այս մասին նա գրել է ՄԱԿ գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշին ուղղված նամակում: Նա գերիներին ներկայացնում է որպես «դիվերսանտներ»: Նամակում նշվում է, որ Հայաստանի քաղաքացիները գերեվարվել են ռազմական գործողությունների ավարտից և նոյեմբերի 9-ի հայտարարության ստորագրումից հետո: «Նամակում նշվում է, որ Ադրբեջանի՝ օկուպացիայից ազատագրած Խոջավենդի շրջանի տարածքում Հայաստանի զինված ուժերը դիվերսիաներ ու սադրանքներ են իրականացնում, և Ադրբեջանի համապատասխան կառույցների կողմից իրականացվող հակաահաբեկչական գործողությունների արդյունքում բերման են ենթարկվել դիվերսանտների խմբավորման 62 անդամներ, ովքեր Հայաստանի քաղաքացիներ են»,- գրում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները: |