«Պատերազմից հետո 30 երեխա անտառներում կոտորվել է ձեր անգործության պատճառով». անհետ կորածի եղբայրը՝ իշխանությանը
![]() 316 Շաբաթ, 06 փետրվարի, 2021 թ., 15:45 «Այսքան ժամանակ որևէ կտրուկ գործողություն չենք արել: Եղել են 1-2 փոքր միջադեպեր, բայց այսօրվա ձեր հայտարարությունը պրովոկացիա է, որ ծնողներին հունից հանեք, սկսեն ոչ օրինական քայլեր անել»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում պաշտպանության նախարարությանը և իշխանություններին դիմելով՝ ասել է անհետ կորած զինծառայողի եղբայր, որոնողական աշխատանքների մասնակից Արսեն Ղուկասյանը: «Մանր-մունր միջադեպերը կարաք հաշվի չառնեք, որովհետև ծնողները երեք ամիս է՝ ասում են, որ տվյալ մարդը հանցագործ է, բայց նա մինչև այսօր ազատության մեջ է... ո՞ր ծնողը կդիմանա, մի երկու սիլա էլ չտա՞ն: Պատերազմից հետո 30 երեխա անտառներում կոտորվել է ձեր անգործության պատճառով»,- ասել է նա: Արսեն Ղուկասյանի խոսքով՝ հայկական կողմին հանձնված մարմիններն անտառներում թաքնված զինվորների նոր սպանված դիերն են եղել: «Դուք ուզում եք էդքանից հետո մի հատ էլ ծնողներին վախացնե՞ք… Չփորձեք»,- զայրացավ տղամարդը: |