«Ոստիկաններն այցելել են իմ բնակարան և փոխանցել ՀՔԾ-ի կողմից կազմված ծանուցագիրը». Զարուհի Փոստանջյան
![]() 327 Չորեքշաբթի, 10 փետրվարի, 2021 թ., 16:25 «Երկիր ծիրանի» կուսակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Այսօր Արաբկիրի բաժնի ոստիկանության աշխատակիցներն այցելել են իմ բնակարան և փոխանցել ՀՀ ՀՔԾ-ի կողմից կազմված ծանուցագիրը: Ծանուցագրում նշված է, որ ցանկանում են լսել իմ բացատրությունները՝ նիկոլ փաշինյանի կողմից լրտեսություն անելու և գումարի դիմաց հողեր հանձնելու վերաբերյալ: Համոզված եմ, որ ՀՔԾ-ում կան քննիչներ, ովքեր ունեն բավարար փաստեր նիկոլ փաշինյանին և աննա հակոբյանին ներգրավելու որպես մեղադրյալներ՝ ոչ միայն գործակալներ լինելու և գումարի դիմաց հող հանձնելու փաստերի հիման վրա: Համոզված եմ նաև, որ ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը նույնպես ունի բավարար գիտելիքներ քրեական հետապնդում իրականացնելու վերոնշյալ զույգի և նրանց հետ համագործակցող խմբակի անդամների նկատմամբ: Սակայն այն փաստը, որ այդ քրեական հետապնդումը առ այսօր տեղի չի ունեցել և հույսը դրել են իմ կողմից բացատրություններ ներկայացնելու անհրաժեշտության վրա, երկմտանքի տեղիք է տալիս: Այդուհանդերձ, նիկոլի և աննայի նկատմամբ քրեական հետապնդում իրականացնելու գործում ես պատրաստակամություն եմ հայտնում տրամադրելու բացատրություններ»: |