«Սյունիքն ամենատարբեր դիտանկյուններից «խնդիրների ճշգրտման» կարիք ունի». Տիգրան Աբրահամյան
Չորեքշաբթի, 17 փետրվարի, 2021 թ., 20:50
«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մի քանի օր Սյունիքի մարզի տարբեր համայնքներում «դաշտային աշխատանքների» էինք։
Ես դեռ չգիտեմ, թե արդյո՞ք համապատասխան կառույցները՝ յուրաքանչյուրն իր մասով, խորքային վերլուծության է ենթարկել իրադրային ռիսկերն ու սպառնալիքները, սակայն ասեմ, որ կարճաժամկետից երկարաժամկետ կտրվածքով լուրջ վտանգներ են նկատելի։
Այդ սպառնալիքները զուտ սահմանային միջադեպերին չեն վերաբերվում, չնայած դա էլ պակաս վտանգավոր չէ, սակայն կարծում եմ, որ Սյունիքն ամենատարբեր դիտանկյուններից «խնդիրների ճշգրտման» կարիք ունի. իհարկե, խոսքս մակերեսային դատողությունների մասին չէ։
Նկատելի է միայն Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի ակտիվությունը, որը բավականին օգտակար գործունեություն է ծավալում։
Չեմ բացառում, որ կան աշխատանքներ, որոնք նույնիսկ փորձագետների համար կարող է տեսանելի չլինել, սակայն այլ տպավորություն ունեմ»: