«Հայտարարությունը մեկ բառ է, ու պիտի իմանաք, որ հայտարարությունը՝ հայտարարություն է». Գալուստ Սահակյան
![]() 336 Ուրբաթ, 05 մարտի, 2021 թ., 13:15 «Դա պարզապես հայտարարություն էր: Հայտարարությունը մեկ բառ է, ու պիտի իմանաք, որ հայտարարությունը՝ հայտարարություն է»,- «Եռաբլուր» պանթեոնում անդրադառնալով ԳՇ բարձրաստիճան սպաների հայտարարությանը, ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Գալուստ Սահակյանը: «Եթե մեր երկիրը վտանգի մեջ է, բանակը ոտքի վրա պիտի լինի: Ո՛չ, դա հեղաշրջման փորձ չէր, հեղաշրջման փորձ կլիներ, եթե քաղաքում բանակը կանգնած լիներ»,- ասաց նախկին պատգամավորը: Հարցին՝ ինչու իրեն չեն տեսնում Բաղրամյան պողոտայում, պատասխանեց. «Եթե շատ մարդ է գալիս, նրանց մեջ նաև ես կամ»: Ճշտող հարցին, թե երբ է եղել այնտեղ, նշեց. «Ոչ մի անգամ չեմ եղել ու չեմ էլ կարծում, որ պարտադիր է իմ՝ էնտեղ լինելը. իմ փոխարեն շատ մարդիկ են գալիս: Եթե գալիս են, ուրեմն իմ համակիրներն են»: Անդրադառնալով խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների թեմային՝ ՀՀԿ-ական գործիչն ասաց. «Եթե՝ էսպես կոչված վարչապետը մասնակցի ընտրություններին, մենք դրանք չենք մասնակցի: Այն մարդը, որը հոշոտեց մեր ամբողջ հայրենիքը, նրա հետ ճանապարհով քայլել չարժե»: |