Արայիկ Հարությունյանն ապահովագրեց իրեն. «Հրապարակ»
![]() 450 Ուրբաթ, 12 մարտի, 2021 թ., 09:30 «Հրապարակ» թերթը գրում, է. «Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նախօրեին Արցախի Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված նիստ է հրավիրել, որին ընդդիմադիր խմբակցությունների ներկայացուցիչները հրաժարվել են մասնակցել։ Խոսքը ՀՅԴ-ի, «Արդարության», ԱԺԿ-ի մասին է։ «Մենք տեսնում ենք, որ Արայիկ Հարությունյանը չի կատարում իր խոստումները, որոնք ներկայացրեց դեկտեմբերին իր ուղերձում։ Նա ասում էր, որ երկրի համար բոլոր կարևոր հարցերը որոշվելու են ԱԽ նիստում, սակայն տեսանք, որ գրչի մի հարվածով նա որոշեց, որ մինչև 2022 թվականի մարտի 1-ը Արցախում ՏԻՄ ընտրություններ չեն լինելու։ Դա շատ կարևոր որոշում է, որը նաև հնարավորություն է տալիս ապահովագրել իրեն, որ առնվազն մեկ տարի արտահերթ ընտրություններ չեն անցկացվելու»,- մեզ ասաց «Արդարություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Գալստյանը։ Մանրամասները՝ թերթի այսօրվա համարում: |