«Կրեմլը թույլ չի տվել հայկական բանակի արդիականացումը». Ժիրայր Սեֆիլյան
![]() 295 Երկուշաբթի, 12 ապրիլի, 2021 թ., 21:56 «Ազգային ժողովրդական բևեռի» խորհրդի անդամ Ժիրայր Սեֆիլյանի պնդմամբ՝ իրենց ուժին վարկաբեկող մեքենա կա, որը երկար տարիներ կեղքել է հայ ժողովրդին, և «կառավարվում է հայտնի Կրեմլից»: «Մեր պայքարի գլխավոր իմաստը նաև այն է, որ մենք պետք է ձերբազատվենք օտար կառավարումից, և բնական է, որ հետպատերազմյան ժամանակաշրջանում այսօր ազգային իմաստով նոր մթնոլորտ է ձևավորվել, շատերի աչքերը նաև բացվել են ու գնալով ավելի կբացվեն՝ իմանալով, որ մեր ռեգիոնում մեր հանդեպ թշնամական վերաբերմունք միայն թուրքերը չեն, որ ունեցել են, այդպիսի քաղաքականություն Կրեմլը ևս, դժբախաբար, որդեգրել է»,- «Ազատություն» ռ/կ-ի եթերում ասել է Սեֆիլյանը: Ըստ նրա՝ մինչև պատերազմը դա դժվար էր հայ ժողովրդին բացատրելը, հիմա դա շատ ավելի տեսանելի է: Ավելին՝ Սեֆիլյանը կարծում է, որ Կրեմլը թույլ չի տվել հայկական բանակի արդիականացումը, և հենց դա է նաև եղել պատճառը արցախյան երկրորդ պատերազմում կրած պարտության: Մանրամասները՝ տեսանյութում: |