«Հայաստանն ընտրատեղամաս չէ, որ Նիկոլի հաշվարկով ընտրություններ անցկացվեն». Գեղամ Նազարյան
![]() 316 Չորեքշաբթի, 21 ապրիլի, 2021 թ., 13:56 «Ճշմարտություն սերունդների համար» նախաձեռնության ղեկավար, զոհվածի հայր Գեղամ Նազարյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Մեղրիում նիկոլին դիմավորեցին բողոքի գործողություններով՝ «նիկո՛լ, թուրք» և «նիկո՛լ, դավաճան» չընդհատվող վանկարկումներով Պարտության խորհրդանիշը Մեղրիում քայլում է, տեղաշարժվում է անվտանգության ուժերի օգնությամբ, գողեգող, գողի, ավազակի նման։ Սյունեցիները պայքարում են Հայաստանի ներկայի և ապագայի համար։ Եվ հիմա, եթե Երևանում քաղաքական ուժերը չկազմակերպեն բողոքի հուժկու գործողություններ, ապա դա կնշանակի, որ առաջնորդվում են նիկոլի օրակարգով և նրա խաղի կանոններով։ Եթե Երևանը չդառնա Սյունիքի պաշտպանության թիկունք, եթե քաղաքական ուժերը մարդկանց չհանեն փողոց, նշանակում է նրանց ևս, նիկոլի հետ միաժամանակ, ասելու ենք՝ ցտեսություն։ Հայաստանն ընտրատեղամաս չէ, որ նիկոլի հաշվարկով ընտրություններ անցկացվեն։ Հայաստանը մեր հայրենիքն է»։ |