«Վերջին շրջանում միտում է նկատվում է, որ առանձին ուղղորդված խմբեր փորձում են Հայաստանը բաժանել մասերի»․ Լիլիթ Մակունց
![]() 375 Չորեքշաբթի, 28 ապրիլի, 2021 թ., 15:08 Այսօր՝ ԱԺ արտահերթ նիստի ժամանակ, «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, արձագանքելով նախկին իմքայլական, այժմ անկախ պատգամավոր Աննա Գրիգորյանին ելույթին, ասաց․ «Առհասարակ, բոլոր քաղաքացիների մասին խոսելիս պետք է լինել խիստ հարգալից։ Վերջին շրջանում տենդենց է նկատվում է, որ առանձին ուղղորդված խմբեր փորձում են Հայաստանը բաժանել մասերի՝ վերջինի անվտանգությանն ուղիղ վնաս հասցնելով։ Մակունցի խոսքով՝ Հայաստանի բոլոր մարզերի խնդիրները Հայաստանի խնդիրներ են։ «Որևէ մեկը թող չներկայացնի, որ առանձին մարզերի խնդիրները վերաբերում են միայն տվյալ մարզին։ Ապա արձագանքելով Գրիգորյանի խոսքերին, թե որակումներ պետք չէ տալ Սյունիքում տեղի ունեցած դեպքերին, Մակունցն ասաց․ «Ինչ վերաբերում է խուլիգանությանը, դա մենք չենք ձևակերպել, դա ձևակերպված է օրենքով»։ |