«Ողբերգական էջը փակելու համար անհրաժեշտ է լինել Սողոմոն Թեհլիրյան Երևանում»․ Զարուհի Փոստանջյան
![]() 201 Ուրբաթ, 21 մայիսի, 2021 թ., 18:35 Փաստաբան, «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության նախագահ Զարուհի Փոստանջյանը հայտարարություն է տարածել․ «Հայաստանում ներդրված խառնակիչ գործակալը 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին՝ Արցախը հանձնելու հայտարարությունը ստորագրելուց հետո, հետևողական՝ ավելի եռանդուն, իրականացնում է Հայաստանի Հանրապետության լուծարման ծրագիրը: 2021 թվականի մայիսի 20-ին նա ներկայացրեց Հայաստանի Հանրապետության հանձնման ճանապարհային քարտեզը: Նա ևս մեկ անգամ շեշտեց, որ կանխելու է թուրքի դեմ դիմադրությունը և ինքնապաշտպանությունը: ՀՀ սահմանների՝ «դեմարկացիայի և դելիմիտացիայի» կեղծ օրակարգի ներմուծմամբ, նա ևս մեկ անգամ կեղծ թեզ տարածեց թուրքի հետ խաղաղ ապրելու մասին: Ինչպես կեղծ թեզ տարածեց, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին Արցախը հանձնելու հայտարարությունը ստորագրելով՝ իբրև նա խնայել է 30 հազար հայ երիտասարդի կյանքեր: Ներդրված խառնակիչ գործակալի միջոցով թուրք-ադրբեջանական ցեղասպանը ունի հստակ ծրագիր՝ քայքայել մեր ազգի դիմադրական ուժը և կազմալուծել մեր կանոնավոր բանակը: Պետք է հասկանալ, որ 44-օրյա պատերազմի ժամանակ թշնամին կարողացել է գրավել ընդամենը երկու շրջան և դա տեղի է ունեցել հանրահայտ այսպես կոչված՝ «Լելե Թեփեի ազատագրում» սադրանքի պատճառով, որը իրականացվել է հայտնի «բունկեռ» գործակալի նախաձեռնությամբ: Հադրութ և Շուշի թուրքերը մտել են թիկունքից՝ իրենց համար բացված հատուկ ճանապարհներով: Արցախի զգալի մասը հանձնվել է ոչ կռվով՝ առանց կրակոցի, ստորագրությամբ/պայմանավորվածությամբ, հայտարարությունը ստորագրելուց հետո՝ մեկ ամսվա ընթացքում: Մեր կյանքի օրոք մենք թույլ ենք տվել, որ հանձնեն մեր ՀԱՅՐԵՆԻՔԸ: Այժմ էլ շարունակում ենք… Ո՞վ ենք մենք եթե չենք դիմադրում, եթե չենք ցանկանում պաշտպանվել թշնամու հարձակումից: Մահից վախեցողը չի կարող ունենալ հող, տուն, ծնող, կին, երեխա և հավատք՝ ՀԱՅՐԵՆԻՔ: Զենքով թուրքի դեմը չառնողը, ինչպես 100 տարի առաջ՝ դառնալու է թուրքի զոհը: Ողբերգական էջը փակելու համար անհրաժեշտ է լինել Սողոմոն Թեհլիրյան Երևանում, խփել գլխից ցանկացած թուրքի շան»: |