«Հոկտեմբերի 19-ին մեր վարչապետն ասում է՝ վիճակը լավ չի, պետք է տանք. ես ասել եմ հետևյալը». Ի. Սաղաթելյան
![]() 675 Հինգշաբթի, 05 օգոստոսի, 2021 թ., 18:06 «Ես մի առիթով մանրամասն պատմելու եմ այն 5 հանդիպումները դետալ առ դետալ, որոնք պատերազմի ընթացքում ունեցել եմ. այդ բոլոր հանդիպումների ձայնագրությունը կա: Հոկտեմբերի 19-ին կառավարության դահլիճում մեր վարչապետն ասում է՝ վիճակը լավ չի, պետք է տանք, ես ասել եմ հետևյալը. «Եթե այս պատերազմում հաղթենք, բոլոր դափնիները քոնն է և քո քաղաքական թիմինը, բայց եթե այս պատերազմում պարտվենք, և ըստ ինձ, դու երկիրը տանում ես կապիտուլյացիայի, դուք դա չեք մարսելու: Ասել եմ՝ այս ամենի մեղավորը և պատասխանատուն անձամբ դուք եք: Ես դա ասել եմ այդ հանդիպման ժամանակ և պահանջում եմ այդ հանդիպման ձայնագրությունը հրապարակել»,- Աժ եզրափակիչ իր ելույթում՝ խոսելով 44-օրյա պատերազմի և այդ ընթացքում իր հանդիպումների մասին, ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը: «Ես այդ հանդիպումների մասին, այդ թվում Տիգրան Ավինյանի հետ Ստեփանակերտում հանդիպման մասին, խոսելու եմ ու հատ-հատ»,- ասաց Սաղաթելյանը: |