«Այս իշխանությունները փորձում են հաճոյանալ այլ գերտերությունների շահերին». Արթուր Վանեցյան
![]() 306 Երկուշաբթի, 09 օգոստոսի, 2021 թ., 14:18 «Կարող ենք եզրակացություներ անել, որ այս իշխանությունները ոչ թե անկախ, ինքնիշխան Հայաստանի շահն են առաջ մղում, այլ փորձում են հաճոյանալ այլ երկրների, գերտերությունների շահերին: Կարծում եմ՝ պատճառներից մեկը դա է: Կա և այլ պատճառ, որ այս իշխանությունները չունեն նորմալ կադրային ռեզերվ և չեն կարողանում ընտրել այդ կարևորագույն պաշտոնի համար նախարարի թեկնածու»,- լրագրողի հարցին, թե, ըստ նրա, ի՞նչն է պատճառը, որ մինչ օրս ԱԳ նախարար նշանակված չէ, ճեպազրույցի ժամանակ կարծիք հայտնեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը: Դիտարկմանը՝ հնարավոր է, որ իշխանության թեկնածուն հավանության չի արժանանում, օրինակ, Ռուսաստանի կողմից, Վանեցյանը պատասխանեց. «Ես որևէ բան չեմ կարող բացառել, պետք է հետևել իրադարձությունների զարգացմանը, որից հետո կանենք եզրակացություներ»: |