«Տեր֊Պետրոսյանն ու Քոչարյանը միշտ իրար պաշտպանել են». Արամ Սարգսյան
![]() 299 Չորեքշաբթի, 01 սեպտեմբերի, 2021 թ., 23:24 «ՀՀ 1-ին ու 2-րդ նախագահներն իրենց գործունեության աբողջ ընթացքում ընդհանուր կապ ունեն ինչ-որ կետի հետ: Նրանք բոլոր իրավիճակներում միմյանց պաշտպանել են»,- «24 TV»-ի եթերում հայտարարել է «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը: Լրագրող Կարպիս Փաշոյանի դիտարկմանը, թե «նրանք սկզբունքային հակառակորդներ են» Սարգսյանն ասել է. «Գիտեք, էդ սկզբունքային հակառակորդությունը չի խանգարել, որ հոկտեմբերի 27-ից հետո Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ժողովրդին կոչ անի, որ համախմբվեն գործող նախագահի շուրջ: Էն դեպքում, երբ Տեր-Պետրոսյանն ինձ մոտ խոստովանել է, որ Հ«ոկտեմբերի 27»-ի կազմակերպման գործում կասկածում է գործող իշխանությանը, այսինքն՝ Ռոբեչտ Քոչարյանին: Դա իմանալով հանդերձ՝ 1-ին նախագահը կոչ էր անում նրա շուրջ համախմբվել: Նույնը չարեց Փաշինյանի դեպքում և արեց այնպես, ինչպես ուզում էր Քոչարյանը»,- ասել է նա: Մանրամասները՝ սկզբնաղբյուրում: |