Լուրջ ընդհարում են ունեցել Արշակ Կարապետյանը և Արմեն Աբազյանը. «Հրապարակ»
![]() 335 Երեքշաբթի, 05 հոկտեմբերի, 2021 թ., 09:24 «Հրապարակ» օրաթերթը գրում է. «Զենքի վաճառքի աղմկոտ գործի շրջանակներում արդեն 4 անձ կալանավորված է. պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը, զենքի մատակարար Դավիթ Գալստյանը, ավիացիայի նախկին պետ Ավետիք Մուրադյանը եւ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ Ստեփան Գալստյանը: Մեր տեղեկություններով, այս գործի պատճառով լուրջ ընդհարում են ունեցել պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը և ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանը: Կարապետյանը դեմ է եղել նման համաշխարհային աղմուկ բարձրացնելուն և ՊՆ ներկա ու նախկին բարձրաստիճաններին կալանավորելուն: Գործի շրջանակներում շոշափվում են նաև ԱԱԾ մաքսանենգության, հետախուզության աշխատակիցների անուններ: Հարցը դրված է եղել՝ կա՛մ-կա՛մ: Կա՛մ ԱԱԾ-ականները պետք է պատժվեին նման բացթողումների համար, որին հնարավոր է նաև մասնակից են եղել, կա՛մ՝ ՊՆ պաշտոնյաները, Աբազյանն ավելի ուժեղ է գտնվել»: Ամբողջական հոդվածը՝ օրաթերթի այսօրվա համարում |