«Այստեղից կարելի է ենթադրություն անել, որ Ռոբերտ Քոչարյանն անմիջական կապ ունի Հոկտեմբերի 27-ի կազմակերպման հետ». Վարդան Հարությունյան
![]() 282 Հինգշաբթի, 28 հոկտեմբերի, 2021 թ., 14:12 ՀԱԿ ակտիվիստ Վարդան Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչությունից մի քանի ժամ անց, Ռոբերտ Քոչարյանն ի՞նչ երաշխիքով է մտնում ԱԺ բանակցելու ահաբեկիչների հետ։ Այդ ի՞նչի վրա էր այդքան վստահ, որ իրեն չեն գնդակահարելու։ Եվ մեր անվտանգության համակարգն ի՞նչպես էր այդ պահին միակ լեգիտիմ իշխանություն մնացած (ինչու միակ լեգիտիմ, որովհետև գործադիր և օրենսդիր իշխանությունն արդեն գլխատված էին) նախագահին թույլ տվել մտնել և բանակցել ահաբեկիչների հետ։ Աշխարհում չկա մի նախադեպ, երբ ահաբեկչություն լինի և երկրի ղեկավարը գնա ահաբեկիչների հետ բանակցի, ավելին նման դեպքերում անվտանգության համակարգը երկրի ղեկավարին տանում-պահում է գաղտնի մի բունկեռում, որ սկի իր ընտանիքի անդամները չեն իմանում տեղը։ Միայն այստեղից կարելի է ենթադրություններ անել, որ Ռոբերտ Քոչարյանն անմիջական կապ ունի Հոկտեմբերի 27-ի կազմակերպման հետ։ Հ. Գ. Թրաշդ անուշ, Ռոբե՛րտ Քոչարյան, թե՞ դեռ չես հասցրել թրաշվել...»: Աղբյուրը` Վարդան Հարությունյան |