«Ադրբեջանի կիսաքուրդ, կիսաադրբեջանցի, կիսաթուրք նախագահը ջղաձգումների մեջ է ընկել». Հոխիկյան
![]() 480 Երկուշաբթի, 22 նոյեմբերի, 2021 թ., 18:42 Այսօր Ադրբեջանի կիսաքուրդ, կիսաադրբեջանցի, կիսաթուրք նախագահ Իլհամ Ալիևը ջղաձգումների մեջ է ընկել: Նա մեզ անվանել է ռևանշիստներ, ֆաշիստներ և նմանատիպ հիմար հայտարարություններ է արել՝ սպառնալով հաշվեհարդար տեսնել մեզ հետ: Եվ ուրեմն, մենք չենք նահանջելու ոչ մեկի սպառնալիքներից: Մենք տեր ենք կանգնելու մեր հայրենիքի ամեն մի սանտիմետրին»,- ընթացող ակցիայի ժամանակ ասաց լրագրող Նաիրի Հոխիկյանը: Նշենք, որ օրեր առաջ ձևավորված ազատագրական շարժման մասնակիցները հավաք են հրավիրել Հանրապետության հրապարակում: «Նպատակն է՝ կանխել սահմանագծման և սահմանազատման հակահայկական ծրագիրը, այդ թվում՝ պահանջելով հրապարակել ստորագրման ներկայացված փաստաթղթերը, թույլ չտալ միջանցք տրամադրել թշնամուն, պահանջել, որ Հայաստանի իշխանությունները լիարժեք զինեն առաջնագիծը և պաշտպանեն ՀՀ տարածքային ամբողջականությունը: |