«Հայաստանը մնացել է 2020-ի նոյեմբերի 9-ի ու 10-ի արանքում». Անդրանիկ Թևանյան
Ուրբաթ, 31 դեկտեմբերի, 2021 թ., 12:42
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Թևանյանի գրառումը. «Վերադարձնել գողոնը, պատժել հանցագործներին. մտնում ենք նոր տարի։ Տարին նոր է, խնդիրները՝ հին։
Հայաստանը մնացել է 2020-ի նոյեմբերի 9-ի ու 10-ի արանքում։ Նոր տարին չի գալիս, որովհետև մեր երկիրը ներկայացված է հին ու պարտված դեմքով։ Դեմք, որը հայ ժողովրդից գողացավ Արցախի պետականությունը, տարածքները, հազարավոր երիտասարդների կյանքեր։ Գողացավ ու հիմա էնտուզիազմով այն նվիրում է թուրքին։ Հին ու պարտված դեմքը ՀՀ քաղաքացիների դեմքից գողացավ ժպիտը (մեր պայմաններում լիաթոք կարող է ժպտալ և ուրախանալ միայն մանկուրտը, մարդանման ոչխարը)։ Գողացավ նաև հույսն ու ապագան։ Թուրքական նախապայմանները բավարարելով՝ գողանում է նաև անցյալը։
«Հեղափոխականները» մինչև այդ (2018-ից սկսած) գողացել էին մարդկանց հույզերը, սպասումները։ Գողությունը տեղի էր ունեցել հրապարակավ՝ տասնյակ հազարավորների ներկայությամբ։
Ավելի քան 3 տարի գողանում են բյուջեից։ Գողանում են ագահաբար և թշնամաբար։ Գողանում են չտեսավարի։
Խնդիրը, հետևաբար, շատ պարզ է։ Պետք է վերադարձնել գողոնը և պատժել հանցագործներին։ Հենց որ դա արեցինք, Նոր տարին կգա։ Այ էդ ժամանակ էլ միմյանց կշնորհավորենք»։