Եվրոպայում գազի գներն անկում են ապրել
Եվրոպայում գազի գները երկուշաբթի օրվա 3900 դոլար և երեքշաբթի օրվա 3300 դոլար արժեքից սկսել են անկում ապրել: Անկումը գրանցվել է մինչև 30%՝ չորեքշաբթի իջնելով 1000 խորանարդ մետրի դիմաց 1700 դոլարից էլ ցածր:
Գնանշումներն ամբողջ օրը կայուն անկում են գրանցել, վերջին րոպեներին դրանք իջել են 1700 դոլարից՝ իջնելով ավելի քան 30%-ով նախորդ օրվա գնահատված գնից՝ 2418,2 դոլար։
Գազի արժեքը Եվրոպայում վերջին օրերին ցույց է տվել ուժեղ անկայունություն։ Այն նախ աճել է այն բանից հետո, երբ փետրվարի 21-ին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հրամանագրեր ստորագրեց՝ ճանաչելով Դոնեցկի և Լուգանսկի Ժողովրդական Հանրապետությունների ինքնիշխանությունը, իսկ փետրվարի 24-ին Ռուսաստանը հատուկ ռազմական գործողություն սկսեց Ուկրաինայում: